الماس سایت

جمعه 10 اسفند 1397

دو رنگ شدن فرش

نویسنده: کاغذ دیواری کاغذ دیواری   

 

كم رنگ شدن فرش در اثر نور و شستن

اشعه فرابنفش خورشید نقش مهمی در از بین بردن رنگ قالی دارد. رنگهای مختلف در برابر نور خورشید واكنش های مختلفی از خود نشان می دهد به همین منظور بیرنگی اغلب در برابر رنگ های قالی ثابت نیست، بی رنگی پیامد طبیعی استفاده از قالی و فرسودگی آن است و اغلب بر روی قسمت جلوی قالی بیشتر اثر می گذارد تا پشت آن.

تفاوت در عمق رنگ در بین جلو و پشت به واسطه ی رنگ های طبیعی به طور دقیق قابل نشان دادن نیستند. البته این تفاوت، باید به حد متعادل برسد. چنانچه رنگ های جلوی قالی ملایم و رنگ های عقب آن روشن و زمخت (تند) باشد، در این مرحله، اقدام بعدی شست و شو است.

شست و شو عبارت است از : استفاده درست و سنجیده از شوینده های شیمیایی به منظور ملایم كردن رنگ های قالی است. در فرایند قالیشویی هم می توان تمام قالی را شست و هم می توان تنها قسمت جلوی آن را شست، در صورت استفاده از شوینده های قوی به الیاف قالی آسیب خواهد رسید. گاهی اوقات قالی ها ابتدا شسته می شود و سپس به وسیله رنگ پردازش می شود تا برخی از رنگ ها روشن شود. البته هیچ راه علاجی برای تاثیر های مضر شوینده های قوی شیمیایی وجود ندارد.

از كجا می توان تشخیص داد كه قالی رنگش رفته یا شسته شده؟ اگر قالی به طور كامل شسته شود، تنها در آزمایشگاه می توان این تشخیص را داد. اما چنانچه قسمت جلوی قالی شسته شده باشند، سرنخ هایی را می توان یافت. در این صورت تضاد زیادی میان قسمت جلو و عقب قالی دیده می شود. از آنجایی كه فرسودگی اغلب همراه با رنگ رفتگی طبیعی ظاهر می شود اختلاف رنگ میان جلو و پشت قالی و در جایی كه پرزها فرسودگی كمی را نشان می دهد، در بیننده حالت تردید ایجاد می كند.

در یك قالی قدیمی تر، وقتی كه با استفاده از رنگها و پشم های مختلف، دوباره گره زده شده، به احتمال زیاد به مقدار متفاوت تری از قسمت های مجاور هم بی رنگ می شود. اگر حالتی رخ دهد و تفاوت بسیار بارز و ناجور باشد، تنها راه حل مناسب گره زدن با رنگ هایی نزدیك تر و هماهنگ تر است

منبع :  كمرنگ شدن فرش در اثر نور و شستن

قالیشویی غرب تهران

قالیشویی در شمال تهران

نظرات() 

 بخارشو كاربرد زیادی برای تمیز كردن دارد. اگر می خواهید روكش مبل ظریف، مبلمان پارچه ای یا تشك مبل را طبق اصول بهداشتی را تمیز كنید، بخارشو بهترین وسیله برای شستشوی مبل در منزل است. بخارشو نه تنها لكه های نفوذی به مبل، چربی و كثیفی را برطرف می كند، بلكه تمام سطوح را نیز پاك می كند، آلرژی ها را از بین می برد و باكتری ها، كپك ها، ویروس ها، ذرات گرد و غبار، ساس و بسیاری از بیماری ها را نابود می كند. با انجام دادن چندین مرحله ساده، می توانید به راحتی در خانه روكش مبلمان خود را با بخارشو تمیز كنید

شستن مبل با بخارشوی خانگی

بخش اول،آماده سازی روكش مبل

1. قبل از مبل شویی در منزل روكش مبل را با جاروبرقی جارو و تمیز كنید. گام اول برای تمیز كردن روكش مبل، جاروكردن هر گونه كثیفی، گرد و غبار، آشغال، آلرژی و موی حیوانات از روی پارچه است. بعضی از اینها ممكن است مبل را كثیف تر كند هنگامی با بخارشو تماس پیدا می كنند و خیس می شود. حوصله به خرج دهید و تمام گوشه و كنار مبل را از هر گونه آلودگی و كثیفی تمیز كند. اگر مبل پشتی دارد، آنها را بردارید و تمام گوشه های مبل را جارو بكشید. همچنین مطمئن شوید كه پشت مبل را نیز جارو كردید. شما نباید هیچ ته مانده و آشغالی را بر روی مبل باقی بگذارید كه آماده سازی را برای بخارشو كشیدن یا فرایند تمیز سازی خراب كند. 

•   مطمئن شوید كه از سر جاروبرقی استفاده كنید كه متناسب با روكش مبلی باشد كه در حال تمیز كردن هستید. مطمئن شوید كه با سر جاروبرقی اشتباه نباشد كه ممكن است به پارچه آسیب بزند یا پارچه را لكه كند.

2.   لكه ها را از قبل مورد بررسی قرار دهید. اگر لكه مشخصی بر روی روكش مبل هست، پاك كننده لكه روكش مبل را بر روی آن اسپری كنید. بگذارید پاك كننده بر روی مبل بماند تا لكه را از بین ببرد. بستگی به نوع پاك كننده ای كه استفاده می كنید، مقدار زمانی كه باید بر روی لكه بماند فرق می كند ولی باید حدود 3 تا 5 دقیقه بر روی لكه بماند. سپس آن ناحیه را با پارچه نرم خشك كنید.

•   بعضی از لكه ها مثل غذا، گرد و خاك و ادرار حیوانات فقط با بخار تمیز می شوند. اما لكه های چربی مانند تمیز كننده ای تحت عنوان اكسی لازم است كه لكه را از بین ببرد. شما همچنین میتوانید تركیب سركه و الكل یا نشاسته ذرت و جوش شیرین را با آب امتحان كنید تا لكه را از بین ببرد.

3.   شرایط لازم پارچه. یكی از دلایل اصلی استفاده از بخارشو این است كه همه كثیفی ها، گرد و غبار و خرده ریز ها را تمیز كند. محصولاتی به نام ماده امولسیون كننده خاك به باز شدن تار و پود بخشهایی نفوذی پارچه كمك می كند. این ماده را بر روی بخشهایی از مبل و پشتی ها اسپری كنید. بگذارید چند دقیقه بماند. سپس، شامپو روكش مبل را به صورت رقیق بر روی پارچه اسپری كنید. همه جای پارچه را با برس بكشید و مطمئن شوید كه شامپو را بر روی همه قسمتهای پارچه زده باشید.

•   در مورد پاك شدن لكه شامپو و ماده امولسیون كننده از روی پارچه مبل نگران نباشید. هنگامی كه شما كار مبل شویی با بخار را انجام میدهید ، لكه پاك می شود.

•   قبل از استفاده از بخارشو بر روی روكش مبل، مطكئن شوید كه پارچه مبل قابلیت تحمل آب را بر اساس روشهای پاكسازی دارد. شما میتوانید این اطلاعات را از برچسبی كه بر روی مبل است بدست آورید. این برچسب فهرستی از انواع روشهای پاكسازی قابل قبول را برای مواد خاص آورده آست. اگر X را بر روی برچسب مشاهده كردید این بدان معناست كه آب به پارچه آسیب می رساند و نمیتوانید از بخارشو استفاده كنید

 

بخش دوم ،تمیز كردن روكش مبل

1.   بخارشو مناسب را انتخاب كنید. بخارشو انواع زیادی دارد. آنها معمولا بسته به نوع مواد به انواع گوناگونی تقسیم می شوند. بهترین نوع بخارشو برای روكش مبل، بخارشوی روكش مبل، بخارشوی پارچه مبل و بخارشوی دستی است. بخارشوی روكش مبل به وضوح برای این كار ساخته شده است. بخارشوی پارچه مبل برای تمیز كردن و بخارشوی دستی برای سطوح سخت و كوچك مناسب هستند. دستگاه تمیز كننده باید به صورت دستی باشد یا لوله جداشدنی یا شلنگ داشته باشد. موردی كه شما فكر می كنید بر روی سطح مورد نظر شما بهتر عمل می كند را انتخاب كنید.

•   بخارشو را بر روی فرشهای بزرگ نكشید. معمولا فرشهای بزرگ ضخیم هستند و آنها اصلا بر روی رویه فرش كار نمی كنند.

•   اگر می خواهید برای خودتان بخارشو بخرید می توانید از فروشگاههای لوازم خانگی تهیه كنید.

2.   ماشین بخارشو را آماده كنید. برای استفاده از ماشین بخارشو، باید آب و پاك كننده را داخل محفظه بریزید. این بسیار متفاوت است و بستگی به نوع ماشین بخارشو دارد. بنابراین دستوراتی را كه بر روی مدل شما نوشته شده است را پیروی كنید. به طور كلی، در بخارشو را باز كنید و آن را با ۀب و تمیز كننده رویه مبل پر كنید. كاملا آن را پر نكنید. ریزا این كار باعث می شود كه آب و بخار زیادی بر روی پارچه مبل پاشیده شود و آنها را زیادی خیس كند. همچنین، شما باید سر مناسب را برای رویه مبل بردارید. ممكن است برس ثابت، برس متحرك یا پارچه باشد و بستگی به مدل شما دارد.

•   از افزودن صابون زیادی به آب خودداری كنید. شستن پارچه مبل چندین بار آسانتر است تا اینكه بخواهیم صابون اضافی را از روی پارچه مبل پاك كنیم.

3.   ابتدا با شستن كوسن ها شروع كنید. اگر تكه ای یا قسمتی از مبل كه در حال بخارشویی آن هستید، پشتی های جداشدنی دارد مثل مبل راحتی و یا صندلی، ابتدا آنها را تمیز كنید. ماشین بخارشو را روشن كنید. بخارشو را بردارید و بر روی آن سطح، بخار را بپاشید. دكمه ای بر روی بخارشو است كه آب و بخار را بر روی پارچه مبل می پاشد. با این كار پارچه خیس و مرطوب می شود هنگامی كه شما دكمه را فشار می دهید. فورا دستگاه را بر روی قسمتهای مرطوب بكشید. آب اضافی و پاك كننده را از سطح پارچه مبل جمع كنید. این كار را نیط بر روی پشتی ها انجام دهید و چندین بار تكرار كنید.

•   ممكن است فقط لازم باشد كه گوشه هایی از پشتی را بخارشو كنید. اگر همه گوشه ها را بخارشو بكشید به نوبتی این كار را انجام دهید و هر بار یك گوشه پشتی را بخارشو بكشید. نمی خواهید كه پشتی را بر روی گوشه خیس قرار دهید زیرا بیشتر طول می كشد تا خشك شود و ممكن است به پارچه مبل آسیب بزند.

4.   ما بقی را بخارشویی كنید. مابقی قسمتهای مبل را آخر كار تمیز كنید. بخش كوچكی از پارچه را به نوبت تمیز كنید. آب را از سطح پارچه همانند پشتی ها جمع كنید. لازم نیست كه همان موقع قسمتهای بزرگ را بخارشویی كنید. این كار باعث می شود كه آب در قسمت اول بماند و آب زیادی را به خود می كشد در حالیكه بخار را به مابقی بخشها اعمال می كنید. این كار باعث می شود كه آب در پارچه نفوذ كند و وقت بیشتری می برد تا خشك شود. این كار را چندین بار تكرار كنید تا تمیز شود.

•   اگر بخش خاصی از مبل لكه است، شما می توانید دوباره به آن قسمت برگردید و آن قسمت را دوباره تمیز كنید. نباید منظر بمانید تا كاملا خشك شود.

5.   صبر كنید تا مبل كاملا خشك شود. هنگامی كه همه قسمتهای پارچه مبل بخارشو كردید مدت زمانی طول می كشد تا خشك شود. این مقدار زمان بستگی به میزان رطوبت و بخار استفاده شده و آب و هوای آن روز دارد كه شما مبل را تمیز می كنید. شما می توانید فرایند خشك شدن را با استفاده از پنكه، باز كردن پنجره و خشك كن تسریع بخشید.

•    اگر شما هنوز تا حدودی لكه را بر روی پارچه مبل می بینید، شما باید دوباره آن را تمیز كنید. به احتمال زیاد رو مبلی خیلی كثیف بوده است زمانی كه شما شروع به تمیز كردن آن كرده اید

 

بخش سوم ،از بین بردن لكه های باقی مانده و سرسخت

1.   لكه را با آب و صابون تمیز كنید. با بخارشو كردن لكه های گوناگون زیادی از بین می برد. اگر هنوز لكه ای بعد از بخارشو كردن باقی مانده است چندین روش است كه شما می توانید از عهده آنها برآیید. ابتدا با مواد ساده تر شروع كنید، كه صابون و آب هست. اسفنجی را بردارید و آن را در آب فرو كنید. كمی مایع ظرفشویی بر روی اسفنج بریزید و بر روی پد ماساژ دهید. آب اضافی اسفنج را بگیرید. لكه را با اسفنج و تركیبی صابون مانند بپوشانید. سپس، اسفنج را بشورید و صابون را از آن خارج كنید. اسفنج را درون آب تمیز قرار دهید. اسفنج را بردارید و قسمت پوشیده از صابون را با اسفنج تمیز كنید و لكه را از سطح پارچه مبل پاك كنید.

•   زیاد اسفنج را بر روی لكه نكشید. شما نمی خواهید كه آسیبی به پارچه مبل وارد كنید.

2.   از سركه استفاده كنید. شما می توانید به جای صابون و آب، برای از بین بردن لكه از سركه استفاده كنید. پارچه تمیزی را به سركه سفید یا سركه سیب آغشته كنید. لكه را بر روی پارچه روی مبل خشك كنید و پارچه مبل را با سركه كاملا خیس كنید. زیاد بر روی لكه فشار نیاورید زیرا باعث آسیب به پارچه مبل می شود. به آرامی با پارچه ای تمیز به صورت دایره ای بر روی لكه بكشید و كمك كنید تا ذرات با پارچه آغشته به سركه تمیز شوند.

•   اگر سركه ندارید می توانید از الكل سفید استفاده كنید. بوی هر دو زمانی كه پارچه مبل خشك می شود از بین می رود.

3.   از پاك كننده قوی تر استفاده كنید. اگر هیچ كدام از این روشهای پاك كننده، لكه را پاك نكرد، می توانید از پاك كننده های قوی تر از قبیل Tuff Stuff، Resolve، یا Folex استفاده كنید. پارچه تمیز یا اسفنجی را بردارید و آن را خیس كنید. به طور مستقیم پاك كننده را بر روی پارچه مبل اسپری كنید و از پارچه ای تمیز برای خشك كردن لكه استفاده كنید. همچنین می توانید به آرامی بر روی لكه به صورت دایره ای بكشید تا لكه كم رنگ تر شود.

•   اول پاك كننده را بر روی بخشهایی از مبل كه معمولا در معرض دید نیست آزمایش كنید. مطمئن شوید كه پاك كننده آسیبی به پارچه مبل وارد نمی كند.

•   اگر لكه قهوه یا شراب بود، سعی كنید شراب را به تدریج پاك كنید. سعی بر آن است كه به طور ویژه بتوانیم لكه های مایع تیره را برطرف كنیم.

•   اگر لكه هنور پاك نشده است شما مجبور هستید كه نوع دیگری از پاك كننده ها را امتحان كنید تا لكه به طور كامل از بین برود.

 شستن مبل با بخارشوی خانگی

نظرات() 

نگهداری از قالی و قالیچه

قالی و قالیچه‌ها به لحاظ جنس،كـیفیت و مـقاومت با‌ هم‌ تفاوت‌ دارند و به همان‌ نسبت شیوهء نگه داریشان نیز متفاوت اسـت.تـابش شـدید‌ نور‌ خورشید،آلودگی و رطوبت و بید از مهم‌ترین عوامل آسیب‌رسان قالی و قالیچه هستند.باید بدانید كه تـمیز نـگه‌داشتن‌ قالی‌ هایتان‌ بهترین راه مبارزه با خرابی آنهاست.قبل از پاك‌ كردن قالی‌ها باید‌ از‌ ثـبات رنـگ ان مـطمئن شوید.همچنین وقتی كه میخواهید یك قالی دستباف را به قالیشویی بدهید ،برای این‌كار‌ یك‌ تكه‌ كاغذ خشك‌كن سفید روی فرش قرار دهید‌ و بعد‌ یك تكه پنـبه را خـیس كـرده و كمی صابون به آن بزنید.پنبه را‌ روی‌ كاغذ خشك‌كن بمالید،اگر فرش‌‌ رنـگ‌ پس نـداد‌ رنگهایش‌ ثابت‌ است.اگر لكهء روی قالی چرب‌‌ باشد‌ باید با یك تكه پنبه و كمی بنزین لكـه‌گیری شـود قبل از این‌كار‌ حتما‌ از ثبات رنگ قالی مطمئن شوید‌.

در مورد پارچه‌ها نیز‌ بـهتر‌ اسـت پارچه‌های چاپی را برای‌‌ شستن‌ به خشك‌شویی بـدهید.اگـر پارچـهء باارزشی را می‌خواهید خودتان در خانه بشویید باز‌ هـم‌ بـاید از ثبات رنگ ان‌ مطمئن‌‌ شوید‌.سپس با یك‌ تكه‌ پنبه و بنزین به سـرعت‌ آنـ‌را‌ تمیز كنید.

شوینده‌های خاصی در بـازار مـوجود است كـه فـقط مـخصوص تمیز كردن رو مبلی‌ها‌ هستند‌،بهتر اسـت در ایـن مورد از‌ چنین‌‌ شوینده‌ هایی استفاده‌ كنید‌.

اگر‌ خواستید هر نوع پارچهء‌ گلدوزی و یـا سـوزن‌دوزی شده‌ای‌ را پاك كنید،بعد از آنكه آن‌را از نـظر ثبات رنگ‌ آزمایش‌ كـردید و مـطمئن شدید پارچه گلدوزی شده‌ شـما‌ قـابل‌ شستشو‌ بود‌،محلول رقیقی از‌ آب‌‌ و یك شویندهء مناسب را در ظرف پهن كم‌ ارتفاعی بریزید و بـعد پارچـه را در آن قرار دهید‌.اما‌ اگر‌ گـلدوزی رنـگ ثـابتی ندارد،نمی‌توانید آنـ‌را بـشویید‌ و تنها‌ راهتان‌ دادن‌‌ آن بـه‌ خشك‌شویی است.اما اگر گلدوزی ظریف با پارچه‌ای قدیمی و لطیف داشتید آن‌را به خـشك‌ شویی نـدهید بلكه مقداری آرد سیب‌زمینی روی آن بریزد و به آرامـی‌ بـا برس نـرمی‌ آنـ‌را بـرس بزنید،سپس بتكانید تـا پاك شود.

پاك كردن تور هم دقت و حوصلهء زیادی می‌خواهد چون ظرافت زیادی دارد.

تورهای نازك و گران‌قیمت را بـاید روی كـاغذ تمیزی پهن كنید‌ و مقداری‌ آرد سیب‌زمینی گـرم شـده را در ظـرفی ریـخته و كـنار بگذارید.سپس بـا قـاشق،آرد گرم‌ را روی تور بریزید و بگذارید تا خنك شود.پس از خنك شدن با برس‌ خیلی‌ نرم‌ آرد را كنار بزنید.اگـر تـمیز نـشده بود اینكار را یكبار دیگر تكرار كنید.

منبع :   روش  نگهداری از قالی و قالیچه

نظرات() 

روش نگهداری از درب و پنجره آهنی

درب و پنجره های آهنی بخش زیادی از هر خانه را تشکیل میدهد که برای عمر بیشتر نیاز به روش نگهداری خاصی دارد. در این مطلب به روش های نگهداری و تمیز کردن درب و پنجره های آهنی و یراق آن میپردازیم

دستگیره در و پنجره

برای پاک کردن دست گیره های در و پنجره، کافی است پارچه را با آب و آمونیاک آغشته کنید و روی دست گیره ها بمالید. سپس باپارچه نرمی، خوب خشک کنید.

زنگ زدگی

قفل ها، دستگیره ها و کلیدها از لوازمی هستند که دچار زنگ زدگی می شوند. اگر از لکه های زنگ زدگی جلوگیری نشود، هر روز افزایش می یابد. برای رفع این مشکل، کافی است کمی نفت را با مقداری روغن خوراکی مخلوط کنید و به وسیله آن قفل و کلیدها را پاک کنید. مطمئن باشید که زنگ زدگی ها به خوبی از میان خواهد رفت. همچنین حفاظ پنجره چون در بخش خارجی ساختمان قرار دارد بیشتر در معرض زنگ زدگی و آسیب قرار دارد که به این روش میتوانید از آنها نگهداری کنید

قفل

قفل در ورودی و بعضی قسمت های خانه که گاهی زنگ می زننده با شستن هم قابل رفع هستند. از بعضی زنگ زدگی ها با چرب کردن می توان جلوگیری کرد، مانند قفل ها ،اما اگر باز هم قفل خوب باز و بسته نمی شود. لازم است قسمت های مختلف آن را جدا کرده، چند ساعت در داخل نفت بگذارید تا قسمت های زنگ زده نرم و شسته شود. سپس قطعات را از نفت بیرون آورده، خشک کنید. بعد با پارچه زبری بمالید تا کمی براق شوند.قطعات آماده را، دوباره به هم وصل کنید و روغن کاری کنید. لازم است قفل را بعد از این کار، چند بار باز و بسته کنید تا روغن به تمام قسمت های آن برسد.

کلید

کلیدها نیز، چون فلزی هستند، اگر در معرض رطوبت قرار بگیرند، زنگ می زنند برای حل این مشکل، کلیدها را در مخلوطی از نفت و روغن سالاد، قرار دهید و بعد از گذشت چند ساعت کلیدها را بیرون آورده، خشک کنید و سپس با کاغذ سمباده آنها را پاک کنید. در این صورت زنگار آنها نیز زدوده خواهد شد

 

نظرات() 

برای سفارش مبل شویی در منزل تهرانپارس با شماره09129381214 تماس بگیرید

مبل شویی در محل تهرانپارس ، مبل شویی در منزل تهرانپارس، بهترین مبل شویی تهران

امروزه به دلیل اینکه بیش از گذشته از مبل ها استفاده می شود، مبل ها بیشتر در معرض لکه شدن و آلودگی های مختلف قرار می گیرند. مبلمان کثیف با ظاهر لک شده و نامرتب خوشایند نیست؛ از این رو عده ای تصمیم به تعویض مبلمان کرده و متحمل هزینه های سنگین می شوند. ما برای شما روش بهتر و کم هزینه تری سراغ داریم که این روش استفاده از خدمات خشکشویی و شستشوی مبل در منزل می باشد. اگر به دنبال خشکشویی و مبل شویی خوب در تهران هستید، پیشنهاد ما استفاده از خدمات مبل شویی در منزل تهران شهر می باشد.

شستشوی مبل در منزل تهرانپارس

نحوه شستشوی مبل در منزل
شستشوی مبل در منزل معمولا با 2روش انجام می شود.
روش اول شستشوی مبل است ؛ در این روش مبل فقط شسته و تمیز می شود و اقدامی برای خشک کردن آن صورت نمی گیرد. این روش کارآیی لازم را نداشته و تقریبا دیگر در جایی مورد استفاده قرار نمی گیرد.
روش دوم خشکشویی مبل است؛ در این روش مبل بعد از شستشو ، خشک هم می شود . این کار با دستگاه شوینده و دستگاه خشک کننده انجام می شود. استفاده از روش دوم بسیار کارآمد بوده و موجب آسیب به مبل نمی شود.
بهتر است برای نظافت و شستن مبلمان خود از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. شستشوی غیر اصولی نه تنها موجب تمیز شدن مبلمان شما نمی شود؛ بلکه ممکن است به مبل شما هم آسیب وارد کند. یکی از شرکت های متخصص در زمینه مبل شویی، مبل شویی تهرانپارس است. این شرکت با دستگاه های پیشرفته و با بکارگیری مواد شوینده مطابق با جنس مبلمان ، مبلمان منزل شما را تمیز می کند. اگر به دنبال یک مبل شویی خوب در تهران هستید ، پیشنهاد می کنم برای یک بار هم که شده از خدمات این مبل شویی که اتفاقا جز بهترین مبل شویی در تهران می باشد، استفاده کنید و خودتان در مورد کیفیت کار قضاوت کنید.

نکات مهم درباره شستشوی مبل
1. قبل از اینکه برای نظافت مبل و شستشوی آن اقدام کنید، از کیفیت خدمات شرکت مورد نظرتان مطمئن شوید. خدمات مبل شویی تهرانپارس این اطمینان را به شما می دهد. مبل شویی تهرانپارس یک شعبه از مبل شویی تهران شهر است.
2. مطمئن شوید که شرکت مبل شویی مدنظرتان، از تجهیزات مناسب استفاده می کنند . درصورتی که دستگاه های مجهز و مناسبی نداشته باشند، ممکن است شستشوی مبل به خوبی انجام نشود و احتمالا مبل دچار آسیب شود.
3. در هنگام تماس با مبل شویی می توانید درباره نحوه شستشوی مبل توسط آن‌ ها اطلاعات لازم را به دست آورید. اگر ساکن غرب تهران هستید و به دنبال مبل شویی در غرب تهران هستید، می توانید از خدمات مبل شویی تهران شهر استفاده کنید. تهران شهر یک شعبه مبل شویی در غرب تهران دارد. این شرکت با پاسخگویی 24 ساعته، در هر زمان که شما بخواهید اطلاعات لازم را در اختیارتان می گذارند و به شما خدمات لازم را ارائه می دهند.
4. کار نظافت و شستشوی مبلمان خود را به شرکت هایی بسپارید که سابقه و تجربه لازم در این زمینه را داشته باشند.
5. نوع مواد شوینده مورد استفاده نیز یکی از موارد مهم است. چنانچه مواد شوینده، مطابق با جنس پارچه و نوع لکه انتخاب نشود موجب عدم رضایت از نتیجه کار می شود.

مبل شویی تهران شهر با دارا بودن چهار شعبه فعال در شمال، جنوب، غرب و شرق و تهرانپارس بهترین مبل شویی در تهران می باشد. این شرکت مبل شویی با استفاده از سابقه بالا و تجربه زیاد و با بهرگیری از بهترین دستگاه ها، درکمترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه ، خدمات مبل شویی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. با توجه به قیمت مناسب و کیفیت شستشوی مبل توسط نیروهای متخصص این شرکت، مطمئن هستیم با همان یک بار استفاده از خدمات مبل شویی ما، برای همیشه مشتری ثابت ما خواهید شد و مبل شویی تهران شهر را به دوستان و اطرافیان خود پیشنهاد می دهید.

قالیشویی غرب تهران

قالیشویی در شمال تهران

نظرات() 

قالیشویی ، مبل شویی و موکت شویی تهران شهر

ایرانیان از دیرباز علاقه ویژه ای به قالی داشته اند و کهن ترین قالی جهان پازیریک با 2500 سال قدمت  به خاطر تشابه با طرح تخت جمشید به ایرانیان نسبت داده شده است . قالی یکی از ارزنده ترین صنایع دستی ایران است،  قالی ایرانی از نظر طرح، رنگ و دیگر ویژگی های منحصر به فردش شهرت جهانی دارد.

 در حال حاضر فرش بافی در ایران به صورت دستباف و ماشینی انجام می گیرد.
فرش ماشینی و دستباف تفاوت های بسیاری دارند که از جمله آنها می توان به مواد اولیه و نوع بافت فرش اشاره کرد .
فرش دستباف از پشم با کیفیت بالا یا پشم و ابریشم ساخته میشود و گره ها توسط بافنده زده میشوند اما فرش ماشینی ساخته الیاف مصنوعی است . برای تولید این فرشها از گره های واقعی استفاده نمی شود، در واقع الیاف فقط به هم چسبیده می شوند. گره های واقعی فرش دستباف باعث دوام و ماندگاری طولانی فرش می شود در صورتی که طول عمر فرش های ماشینی به 20 سال نمی رسد. از نظر ظاهری فرش ماشینی و دستبافت تفاوت چندانی ندارند.
مسئله دیگر در مورد قالی، نحوه شستشوی آن است . همانظور که می دانیم قالی یکی از ارزشمندترین لوازم منزل می باشد و به تنهایی برای زیبا سازی محیط منزل کافی است، بنابراین شستشوی آن بسیار مهم است.
در شستن قالی باید نکاتی را مد نظر داشت:
 اول اینکه تا جایی که میتوانید فرش را نشویید و فقط لکه گیری کنید . برای لکه گیری  به انتخاب نوع  شوینده دقت کنید و فقط از شوینده های مخصوص فرش استفاده کنید. اگر به هر دلیلی این شوینده ها در دسترستان نبود محلول آ ب و صابون  بهترین گزینه پیش رویتان است. نکته ای که نیازمند توجه است، خشک کردن قالی بعد از لکه گیری است در صورتی که قالی خشک نشود دچار پوسیدگی می گردد.
در صورتی که لکه خیلی بزرگ بود و مجبور به شستشو شدید توصیه ما به شما این است که فرش تان را به بهترین قالیشویی در تهران بدهید.
سوالی که  ممکن است فکر ما را مشغول کند این است که قالیشویی خوب در تهران کجاست؟
 

بهترین قالیشویی تهران از نظر مردم قالی شویی است که پس از دریافت فرش و شستشوی آن، فرش را بدون هیچ آسیبی تحویل دهد، در کمترین زمان و با مناسب ترین هزینه.
ما به طور گسترده تر به ویژگی های یک قالی شویی خوب می پردازیم و جزئیات بیشتری را بازگو می کنیم.
قالی شویی فرش ماشینی و دستباف ، باید کاملا متمایز و تخصصی باشد چون نحوه شستشوی آنها با هم متفاوت است.
 قالی شویی فرش دستباف مراحل خاص خود را دارد مثل غبارگیری، که امروزه توسط دستگاه های مکانیکی انجام می گیرد این مرحله بسیار حساس است چون فشار زیاد دستگاه ممکن است به قالی آسیب بزند. از طرفی روش قدیمی غبارگیری که شامل ضربه زدن به قالی بود به خاطر آسیب به فرش منقضی شده، مرحله مهم دیگر در شستشوی فرش دستباف مرحله بازرسی است، در این مرحله باید میزان پوسیدگی فرش، وجود سوراخ و لکه ها بررسی شود. در صورت وجود سوراخ در فرش باید قبل از شستشو آن را رفو شود و بعد از رفو کردن لکه گیری انجام شود. توجه داشته باشید که ریشه ها قبل از شستشو باید از هم باز شوند.

در هنگام تحویل فرش، دقت کنید خودروی مربوطه برای حمل و نقل، دارای برچسب همان شرکت، شماره تماس و... باشد؛ همچنین گرفتن فاکتور معتبر در هنگام تحویل فرش توصیه می‌شود. زمان تحویل فرش از نکات مهم در انتخاب قالیشویی است.
در این مطلب به طور خلاصه مطالبی در مورد قالی، تاریخچه قالی و انواع آن پرداختیم. نکات مهم در رابطه با شستشوی قالی را ذکر کردیم و خصوصیات قالی شویی خوب و مورد اعتماد  را مرور کردیم. با توجه به این نکات که با هم مرور کردیم می توان در بهترین و قابل اعتمادترین قالیشویی را انتخاب کرد.

قالیشویی در غرب تهران

بهترین قالیشویی تهران از نظر مردم قالیشویی تهران شهر با 30 شعبه فعال در کل تهران بزرگ

قالیشویی غرب تهران

کارخانه قالیشویی غرب تهران

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات