الماس سایت

 بخارشو كاربرد زیادی برای تمیز كردن دارد. اگر می خواهید روكش مبل ظریف، مبلمان پارچه ای یا تشك مبل را طبق اصول بهداشتی را تمیز كنید، بخارشو بهترین وسیله برای شستشوی مبل در منزل است. بخارشو نه تنها لكه های نفوذی به مبل، چربی و كثیفی را برطرف می كند، بلكه تمام سطوح را نیز پاك می كند، آلرژی ها را از بین می برد و باكتری ها، كپك ها، ویروس ها، ذرات گرد و غبار، ساس و بسیاری از بیماری ها را نابود می كند. با انجام دادن چندین مرحله ساده، می توانید به راحتی در خانه روكش مبلمان خود را با بخارشو تمیز كنید

شستن مبل با بخارشوی خانگی

بخش اول،آماده سازی روكش مبل

1. قبل از مبل شویی در منزل روكش مبل را با جاروبرقی جارو و تمیز كنید. گام اول برای تمیز كردن روكش مبل، جاروكردن هر گونه كثیفی، گرد و غبار، آشغال، آلرژی و موی حیوانات از روی پارچه است. بعضی از اینها ممكن است مبل را كثیف تر كند هنگامی با بخارشو تماس پیدا می كنند و خیس می شود. حوصله به خرج دهید و تمام گوشه و كنار مبل را از هر گونه آلودگی و كثیفی تمیز كند. اگر مبل پشتی دارد، آنها را بردارید و تمام گوشه های مبل را جارو بكشید. همچنین مطمئن شوید كه پشت مبل را نیز جارو كردید. شما نباید هیچ ته مانده و آشغالی را بر روی مبل باقی بگذارید كه آماده سازی را برای بخارشو كشیدن یا فرایند تمیز سازی خراب كند. 

•   مطمئن شوید كه از سر جاروبرقی استفاده كنید كه متناسب با روكش مبلی باشد كه در حال تمیز كردن هستید. مطمئن شوید كه با سر جاروبرقی اشتباه نباشد كه ممكن است به پارچه آسیب بزند یا پارچه را لكه كند.

2.   لكه ها را از قبل مورد بررسی قرار دهید. اگر لكه مشخصی بر روی روكش مبل هست، پاك كننده لكه روكش مبل را بر روی آن اسپری كنید. بگذارید پاك كننده بر روی مبل بماند تا لكه را از بین ببرد. بستگی به نوع پاك كننده ای كه استفاده می كنید، مقدار زمانی كه باید بر روی لكه بماند فرق می كند ولی باید حدود 3 تا 5 دقیقه بر روی لكه بماند. سپس آن ناحیه را با پارچه نرم خشك كنید.

•   بعضی از لكه ها مثل غذا، گرد و خاك و ادرار حیوانات فقط با بخار تمیز می شوند. اما لكه های چربی مانند تمیز كننده ای تحت عنوان اكسی لازم است كه لكه را از بین ببرد. شما همچنین میتوانید تركیب سركه و الكل یا نشاسته ذرت و جوش شیرین را با آب امتحان كنید تا لكه را از بین ببرد.

3.   شرایط لازم پارچه. یكی از دلایل اصلی استفاده از بخارشو این است كه همه كثیفی ها، گرد و غبار و خرده ریز ها را تمیز كند. محصولاتی به نام ماده امولسیون كننده خاك به باز شدن تار و پود بخشهایی نفوذی پارچه كمك می كند. این ماده را بر روی بخشهایی از مبل و پشتی ها اسپری كنید. بگذارید چند دقیقه بماند. سپس، شامپو روكش مبل را به صورت رقیق بر روی پارچه اسپری كنید. همه جای پارچه را با برس بكشید و مطمئن شوید كه شامپو را بر روی همه قسمتهای پارچه زده باشید.

•   در مورد پاك شدن لكه شامپو و ماده امولسیون كننده از روی پارچه مبل نگران نباشید. هنگامی كه شما كار مبل شویی با بخار را انجام میدهید ، لكه پاك می شود.

•   قبل از استفاده از بخارشو بر روی روكش مبل، مطكئن شوید كه پارچه مبل قابلیت تحمل آب را بر اساس روشهای پاكسازی دارد. شما میتوانید این اطلاعات را از برچسبی كه بر روی مبل است بدست آورید. این برچسب فهرستی از انواع روشهای پاكسازی قابل قبول را برای مواد خاص آورده آست. اگر X را بر روی برچسب مشاهده كردید این بدان معناست كه آب به پارچه آسیب می رساند و نمیتوانید از بخارشو استفاده كنید

 

بخش دوم ،تمیز كردن روكش مبل

1.   بخارشو مناسب را انتخاب كنید. بخارشو انواع زیادی دارد. آنها معمولا بسته به نوع مواد به انواع گوناگونی تقسیم می شوند. بهترین نوع بخارشو برای روكش مبل، بخارشوی روكش مبل، بخارشوی پارچه مبل و بخارشوی دستی است. بخارشوی روكش مبل به وضوح برای این كار ساخته شده است. بخارشوی پارچه مبل برای تمیز كردن و بخارشوی دستی برای سطوح سخت و كوچك مناسب هستند. دستگاه تمیز كننده باید به صورت دستی باشد یا لوله جداشدنی یا شلنگ داشته باشد. موردی كه شما فكر می كنید بر روی سطح مورد نظر شما بهتر عمل می كند را انتخاب كنید.

•   بخارشو را بر روی فرشهای بزرگ نكشید. معمولا فرشهای بزرگ ضخیم هستند و آنها اصلا بر روی رویه فرش كار نمی كنند.

•   اگر می خواهید برای خودتان بخارشو بخرید می توانید از فروشگاههای لوازم خانگی تهیه كنید.

2.   ماشین بخارشو را آماده كنید. برای استفاده از ماشین بخارشو، باید آب و پاك كننده را داخل محفظه بریزید. این بسیار متفاوت است و بستگی به نوع ماشین بخارشو دارد. بنابراین دستوراتی را كه بر روی مدل شما نوشته شده است را پیروی كنید. به طور كلی، در بخارشو را باز كنید و آن را با ۀب و تمیز كننده رویه مبل پر كنید. كاملا آن را پر نكنید. ریزا این كار باعث می شود كه آب و بخار زیادی بر روی پارچه مبل پاشیده شود و آنها را زیادی خیس كند. همچنین، شما باید سر مناسب را برای رویه مبل بردارید. ممكن است برس ثابت، برس متحرك یا پارچه باشد و بستگی به مدل شما دارد.

•   از افزودن صابون زیادی به آب خودداری كنید. شستن پارچه مبل چندین بار آسانتر است تا اینكه بخواهیم صابون اضافی را از روی پارچه مبل پاك كنیم.

3.   ابتدا با شستن كوسن ها شروع كنید. اگر تكه ای یا قسمتی از مبل كه در حال بخارشویی آن هستید، پشتی های جداشدنی دارد مثل مبل راحتی و یا صندلی، ابتدا آنها را تمیز كنید. ماشین بخارشو را روشن كنید. بخارشو را بردارید و بر روی آن سطح، بخار را بپاشید. دكمه ای بر روی بخارشو است كه آب و بخار را بر روی پارچه مبل می پاشد. با این كار پارچه خیس و مرطوب می شود هنگامی كه شما دكمه را فشار می دهید. فورا دستگاه را بر روی قسمتهای مرطوب بكشید. آب اضافی و پاك كننده را از سطح پارچه مبل جمع كنید. این كار را نیط بر روی پشتی ها انجام دهید و چندین بار تكرار كنید.

•   ممكن است فقط لازم باشد كه گوشه هایی از پشتی را بخارشو كنید. اگر همه گوشه ها را بخارشو بكشید به نوبتی این كار را انجام دهید و هر بار یك گوشه پشتی را بخارشو بكشید. نمی خواهید كه پشتی را بر روی گوشه خیس قرار دهید زیرا بیشتر طول می كشد تا خشك شود و ممكن است به پارچه مبل آسیب بزند.

4.   ما بقی را بخارشویی كنید. مابقی قسمتهای مبل را آخر كار تمیز كنید. بخش كوچكی از پارچه را به نوبت تمیز كنید. آب را از سطح پارچه همانند پشتی ها جمع كنید. لازم نیست كه همان موقع قسمتهای بزرگ را بخارشویی كنید. این كار باعث می شود كه آب در قسمت اول بماند و آب زیادی را به خود می كشد در حالیكه بخار را به مابقی بخشها اعمال می كنید. این كار باعث می شود كه آب در پارچه نفوذ كند و وقت بیشتری می برد تا خشك شود. این كار را چندین بار تكرار كنید تا تمیز شود.

•   اگر بخش خاصی از مبل لكه است، شما می توانید دوباره به آن قسمت برگردید و آن قسمت را دوباره تمیز كنید. نباید منظر بمانید تا كاملا خشك شود.

5.   صبر كنید تا مبل كاملا خشك شود. هنگامی كه همه قسمتهای پارچه مبل بخارشو كردید مدت زمانی طول می كشد تا خشك شود. این مقدار زمان بستگی به میزان رطوبت و بخار استفاده شده و آب و هوای آن روز دارد كه شما مبل را تمیز می كنید. شما می توانید فرایند خشك شدن را با استفاده از پنكه، باز كردن پنجره و خشك كن تسریع بخشید.

•    اگر شما هنوز تا حدودی لكه را بر روی پارچه مبل می بینید، شما باید دوباره آن را تمیز كنید. به احتمال زیاد رو مبلی خیلی كثیف بوده است زمانی كه شما شروع به تمیز كردن آن كرده اید

 

بخش سوم ،از بین بردن لكه های باقی مانده و سرسخت

1.   لكه را با آب و صابون تمیز كنید. با بخارشو كردن لكه های گوناگون زیادی از بین می برد. اگر هنوز لكه ای بعد از بخارشو كردن باقی مانده است چندین روش است كه شما می توانید از عهده آنها برآیید. ابتدا با مواد ساده تر شروع كنید، كه صابون و آب هست. اسفنجی را بردارید و آن را در آب فرو كنید. كمی مایع ظرفشویی بر روی اسفنج بریزید و بر روی پد ماساژ دهید. آب اضافی اسفنج را بگیرید. لكه را با اسفنج و تركیبی صابون مانند بپوشانید. سپس، اسفنج را بشورید و صابون را از آن خارج كنید. اسفنج را درون آب تمیز قرار دهید. اسفنج را بردارید و قسمت پوشیده از صابون را با اسفنج تمیز كنید و لكه را از سطح پارچه مبل پاك كنید.

•   زیاد اسفنج را بر روی لكه نكشید. شما نمی خواهید كه آسیبی به پارچه مبل وارد كنید.

2.   از سركه استفاده كنید. شما می توانید به جای صابون و آب، برای از بین بردن لكه از سركه استفاده كنید. پارچه تمیزی را به سركه سفید یا سركه سیب آغشته كنید. لكه را بر روی پارچه روی مبل خشك كنید و پارچه مبل را با سركه كاملا خیس كنید. زیاد بر روی لكه فشار نیاورید زیرا باعث آسیب به پارچه مبل می شود. به آرامی با پارچه ای تمیز به صورت دایره ای بر روی لكه بكشید و كمك كنید تا ذرات با پارچه آغشته به سركه تمیز شوند.

•   اگر سركه ندارید می توانید از الكل سفید استفاده كنید. بوی هر دو زمانی كه پارچه مبل خشك می شود از بین می رود.

3.   از پاك كننده قوی تر استفاده كنید. اگر هیچ كدام از این روشهای پاك كننده، لكه را پاك نكرد، می توانید از پاك كننده های قوی تر از قبیل Tuff Stuff، Resolve، یا Folex استفاده كنید. پارچه تمیز یا اسفنجی را بردارید و آن را خیس كنید. به طور مستقیم پاك كننده را بر روی پارچه مبل اسپری كنید و از پارچه ای تمیز برای خشك كردن لكه استفاده كنید. همچنین می توانید به آرامی بر روی لكه به صورت دایره ای بكشید تا لكه كم رنگ تر شود.

•   اول پاك كننده را بر روی بخشهایی از مبل كه معمولا در معرض دید نیست آزمایش كنید. مطمئن شوید كه پاك كننده آسیبی به پارچه مبل وارد نمی كند.

•   اگر لكه قهوه یا شراب بود، سعی كنید شراب را به تدریج پاك كنید. سعی بر آن است كه به طور ویژه بتوانیم لكه های مایع تیره را برطرف كنیم.

•   اگر لكه هنور پاك نشده است شما مجبور هستید كه نوع دیگری از پاك كننده ها را امتحان كنید تا لكه به طور كامل از بین برود.

 شستن مبل با بخارشوی خانگی

نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic